misguided-innocence:

body comparative

(via honneeb)

e-pic:

I am crying.

e-pic:

I am crying.

(Source: memewhore, via castleoflions)

stunningpicture:

I got high last night, and woke with this on my table

stunningpicture:

I got high last night, and woke with this on my table

womenagainstfeminisnn:

http://en.wikipedia.org/wiki/Feminism

what the FUCK is THIS. WHAT.
ksljrkldsjflksdjfds

womenagainstfeminisnn:

http://en.wikipedia.org/wiki/Feminism

what the FUCK is THIS. WHAT.

ksljrkldsjflksdjfds

sixpenceee:

Lake View Cemetery: The Haserot Angel 

It’s called the Angel of Death Victorious. Due to an effect of weathering and erosion on the bronze, the statue appears to be weeping black tears at all times. 

(via thebutcherandhisprose)

farewell-kingdom:

The art installation Pulse & Bloom, the Burning Man 2014 “Caravansary” arts and music festival in the Black Rock Desert of Nevada

(Source: darkroom.baltimoresun.com, via progressivebrutal)

(Source: mrnathandrake, via elevenscotts)

The Hunger Games: Mockingjay Trailer – “The Mockingjay Lives”

(Source: mockingjaysource, via winterfrosted)

// To You, Love//

You got back in my head.

adapto:

Body comparative #13 (1,2)

(via zanearah)

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 
do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?
stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

This is so real and so crappy. I have a daughter, and mostly for her sake I try my best to not sacrifice the quality of the food I buy to keep her (and us) healthy. But I’m extremely lucky if I spend less than $100/week on food, and I’m pretty damn careful at the store. There have been so many times that I’ve been forced to either feed my kid crap so I can eat too, or buy healthier food and have to eat much less myself to get through the week. It’s just not okay.

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 

do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?

stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

This is so real and so crappy. I have a daughter, and mostly for her sake I try my best to not sacrifice the quality of the food I buy to keep her (and us) healthy. But I’m extremely lucky if I spend less than $100/week on food, and I’m pretty damn careful at the store. There have been so many times that I’ve been forced to either feed my kid crap so I can eat too, or buy healthier food and have to eat much less myself to get through the week. It’s just not okay.

(via klamond)

Sia Chandelier [Piano Version]
[Flash 9 is required to listen to audio.]
489072 Plays